Who is Melon?

Online galéria. Art shop.

Jeho misia je spraviť tvoje okolie krajšie, zaujímavejšie a originálnejšie. Vyber si unikátne dielo k sebe domov. Art piece, ktorý sa ti páči, osloví ťa alebo ťa bude inšpirovať.

Čo Melon ponúka?

Originálne umelecké kúsky od prevažne slovenských autorov. Kupuješ priamo od nich, Melon je iba sprostredkovateľ. 

  • dohodni si s umelcom dielo na mieru podľa tvojich predstáv
  • alebo si jednoducho vyber podľa svojho vkusu, čo je aktuálne v ponuke
  • a ak chceš, skús si vyjednať jeho cenu

Umelec, kreatívec, artist. Prezentuj a ponúkaj u Melona svoju tvorbu. Registrácia je free. Klikni tu. Počet diel nie je limitovaný. 

 


Ako si vybrať umenie?

Ľudia zvyknú často hovoriť, že umeniu nerozumejú. Ako to teda je s hodnotením a kúpou umenia? Čo je dobrý a čo zlý výber?

Umenie je subjektívne médium - otvorené pre interpretáciu každému, kto sa na neho díva. Každý ináč reaguje na určitý subjekt, farebnú škálu alebo štýl. Niekto uprednostňuje krajinky, pretože má vášeň pre prírodu a turistiku. Niekto má zasa rád abstrakciu so živými, pestrými farbami, pretože ho to nabíja energiou. Krása umenia je aj v tom, že žiadni dvaja ľudia na neho nereagujú rovnako. Každému sa páči a nepáči niečo iné, každý má iný vkus, skúsenosti, spomienky a očakávania, ktoré tvarujú spôsob, akým dielo vníma.

Neexistujú žiadne pravidlá na nákup umenia. Neexistuje správny alebo nesprávny typ umenia. Nie je dobré umenie alebo zlé umenie. Nezameriavaj sa na potenciálnu hodnotu o desať rokov odteraz, alebo či dielo ide s aktuálnym trendom. Na čom skutočne záleží je tvoj štýl a vkus, čo v tebe dané dielo vyvoláva a nakoniec aj tvoja radosť a potešenie z neho. Ak sa ti dielo páči, jednoducho si ho kúp

© COPYRIGHT 2018